Kalkulator OC - wylicz składkę OC online »

Nowe narzędzia udostępniane na witrynach internetowych przez co raz to nowsze firmy ubezpieczeniowe powodują, że przebieranie, docieranie do ofert wielu firm oraz ich porównywanie jest w dzisiejszych czasach znacznie prostsze i potrafi zaoszczędzić mnóstwo czasu, który normalnie spędzilibyśmy wisząc na telefonach czy też ganiając po agencjach naziemnych. O jakich narzędziach mowa? Zapraszamy do lektury.

W dobie internetu co raz częściej firmy ubezpieczeniowe na swoich stronach internetowych oferują wyliczanie składki ubezpieczenia OC, a dzieje się to za sprawą rosnącej powszechności internetu oraz tego, że co raz więcej osób wybiera wygodniejszą formę docierania do informacji na temat ubezpieczenia OC oraz oferty poszczególnych firm. W raz z rosnącym zainteresowaniem ofertą prezentowaną na stronach internetowych firm, co raz więcej firm udostępnia z poziomu strony kalkulator OC. Jak wiadomo w przypadku ubezpieczeń OC oferty są zbyt różnorodne i niejednolite właściwie w każdym pojedynczym przypadku dlatego też wprowadzanie kalkulatorów OC wydaje się być genialnym pomysłem. Dzięki kalkulatorowi możemy wyliczyć zwykle w bardzo prosty i szybki sposób stawkę składki OC wprowadzając kilka, kilkanaście informacji dotyczących nas samych, naszej historii związanej z ubezpieczeniami OC oraz dane o naszym samochodzie. Na podstawie tych danych strony internetowe obliczają składkę OC.

Podczas wyliczania składki polisy OC zwykle kalkulatory oferują możliwość wybierania wariantów ubezpieczeń w zależności od tego co nas interesuje. Np podczas wyliczania OC możemy wybrać pakiet ubezpieczenia AC, czy też NW który zostanie wliczony w końcową stawkę składki OC. Oprócz tego mamy w zależności od firmy ubezpieczeniowej szereg innych opcji do wyboru, które są związane już z indywidualną ofertą firm. Aktualnie już można spotkać kalkulatory OC, które potrafią zapamiętywać dane podawane podczas obliczania OC, a wszystko to po to by nie było potrzeby wpisywania ponownie danych podczas wyliczania innego wariantu ubezpieczeń.

Wraz z rozwojem internetu i jego wzrostu popularności w Polsce firmy oferujące wyliczanie składki OC za pomocą kalkulatora na stronach internetowych, umożliwiają po obliczeniu OC jego zamówienie przez internet. Sprzedaż tego typu nazywa się Direct i firm zajmujących się taką formą sprzedaży jest co raz więcej na polskim rynku. Oczywistym jest, że procedura zakupu polisy OC przez internet trwa dłużej niż w agencji naziemnej, a to za sprawą potrzeby wykonania opłaty np. w postaci przelewu internetowego.

W serwisie Kalkulatory-OC.pl znajdziesz również informacje na temat kalkulatorów do obliczania składki OC samochodu poszczególnych firm ubezpieczeniowych. Do firm o których mowa w kontekście kalkulator-a OC należą: PZU, Warta, Link4, Commercial Union - CU Direct, Benefia, Allianz, Hestia, HDI - Asekuracja, Axa, Compensa, Hestia, Generali, Uniqa, TUW, AIG, Liberty Direct, MTU Polska, PTU. Kalkulator OC każdej z firmy posiada osobny, dedykowany artykuł w serwisie. Zapraszamy do lektury oraz nadsyłania braków w postaci firm ubezpieczeniowych, która nie są opisane.


O kalkulatorze OC, AC

Aby skorzystać z wyliczenia składki OC, AC proszę o naciśnięcie dużego, zielonego guzika o treści "Kalkulator OC". Po przejściu ujrzemy stronę internetową firmy Liberty Direct, a wraz z nią formularz kontaktowy, po wypełnieniu którego skontaktuje się z nami konsultant ubezpieczeniowy.